Pierwsze karty Doleżala odkryte. Zaskoczenie w składzie Polaków na inaugurację

fot. Tomasz Markowski

Michal Doleżal wybrał już siedmioosobową kadrę na inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2021/2022 w Niżnym Tagile. Jak podaje portal Skaczemy.pl, w Rosji obejrzymy m.in. Andrzeja Stękałę, który przez całe lato zmagał się z niedyspozycją zdrowotną.

fot. Tomasz Markowski

Koniec oczekiwań

Jeszcze chwila, jeszcze moment i będziemy mogli znów oglądać w akcji najlepszych skoczków na świecie. Z pewnością duża liczba kibiców biało-czerwonego teamu zastanawiała się, którzy zawodnicy otrzymają szansę od Michala Doleżala na wystartowanie podczas pierwszego weekendu zmagań. Jak podaje portal Skaczemy.pl, czeski szkoleniowiec podjął już decyzję o składzie swojej drużyny na Puchar Świata w Niżnym Tagile.

Znak zapytania

W Rosji podczas inauguracji zawodów najwyższych rangi zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego oraz Andrzeja Stękałę. Wybór tego ostatniego może budzić pewne wątpliwości. 26-latek zmagał się bowiem przez całe lato z problemami z plecami. Podczas startów Letniego Grand Prix, a także na Mistrzostwach Polski, prezentował zdecydowanie niższy poziom sportowy niż ten, do którego nas przyzwyczaił ubiegłej zimy. Należy jednak liczyć na to, że ze zdrowiem Andrzeja jest już lepiej, a on sam będzie w stanie walczyć o jak najwyższe miejsca.


Źródło: Skaczemy.pl