Piękny gest Justyny Kowalczyk!

Justyna Kowalczyk
fot. Agnieszka Majczak

Justyna Kowalczyk na jeden dzień przerwała przygotowania do sezonu zimowego, który rozpoczyna się już 29 listopada w Kuusamo. Polska biegaczka przyleciała z Ramsau do Warszawy i wzięła udział w konferencji prasowej. Uczyniła bardzo szlachetny gest przekazując na licytację sztabkę złota – otrzymaną w nagrodę za zdobycie złotego medalu igrzysk olimpijskich w Soczi. Sztabka złota waży  525 gramów, masa ta nie jest przypadkowa. Złoty medal olimpijski waży 531 gramów, ale cennego kruszcu jest w nim tylko sześć gramów. Licytacja toczy się w internetowym portalu aukcyjnym i potrwa do 31 października. Zakładana cena minimalna to 100 tys. złotych.Kowalczyk wyjaśniła również dlaczego wspiera dzieci chore na mukowiscydozę:

– “Mukoludki” znalazły się w moim życiu przypadkiem. Serwismen Mateusz Nuciak wspomniał, że jego mama pracuje z chorymi dzieciakami w Rabce, czyli niedaleko mojego rodzinnego domu. Odwiedziłam oddział, a to, co zobaczyłam, mnie poraziło. Od tamtej pory staram się pomóc w wymiarze, w którym mogę najlepiej, czyli użyczając mojej medialnej twarzy – wyjaśniła Kowalczyk. Dodajmy, że w 2013 roku biegaczka przekazała na licytację samochód BMW X Drive 1.

Udział Kowalczyk w konferencji prasowej był jedyną aktywnością medialną mistrzyni olimpijskiej przed rozpoczęciem sezonu. Z tego względu dziennikarze zainteresowani byli także kwestiami sportowymi, pytali o cele na nadchodzący sezon:

– Założenie na sezon jest takie, że chcę wystartować we wszystkich biegach Pucharu Świata. W mistrzostwach świata w Falun przygotuję się do dwóch biegów. Tradycyjnie w swoich przygotowaniach rozkładam wysiłek pół na pół między styl klasyczny a dowolny. Talent do pierwszego stylu pozostał ten sam. Ciężka praca w drugim stylu pozwoli na nawiązanie walki w odpowiednich momentach – dodała zawodniczka.

Zaraz po zakończeniu konferencji prasowej Justyna Kowalczyk udała się w podróż powrotną do Ramsau aby kontynuować przygotowania do sezonu zimowego.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.