Pięciu Polaków ruszy na podbój Japonii. Znamy skład na konkursy w Sapporo

Po konkursach w Zakopanem pucharowa karuzela przenosi się do Azji. Już w przyszły weekend (20-22.01) gospodarzem zawodów będzie japońskie Sapporo. Trener Thomas Thurnbichler w rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu ogłosił skład na konkursy na  Okurayamie (HS 137).

Na wyspie Hokkaido nie zabraknie lidera klasyfikacji generalnej – Dawida Kubackiego. Nie zabraknie również dwóch innych naszych topowych skoczków – Piotra Żyły oraz Kamila Stocha. Skład uzupełniają Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Zabraknie Jana Habdasa, który przygotowywać się będzie do nadchodzących mistrzostw świata juniorów w kanadyjskim Whistler. Oznacza to, iż reprezentacja Polski nie wykorzysta w pełni przysługującej kwoty startowej.

W mijający weekend na Okuyaramie rozegrano konkursy Pucharu Kontynentalnego. W jednym z nich na drugim stopniu podium znalazł się Tomasz Pilch. Mimo to nie otrzymał on szansy występu w zawodach elity.

W Sapporo rozegrane zostaną trzy konkursy indywidualne. Piątkowy i sobotni rozpocznie się o godzinie 8 czasu polskiego. Z kolei niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 2 czasu polskiego.

źródło: Eurosport.tvn24.pl