Pięciu Polaków na PŚ w Lillehammer, dłuższa przerwa Stocha!

SAM_1965Po dzisiejszym treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem trener Łukasz Kruczek wyłonił piątkę zawodników, która pojedzie do Lillehammer. Kamil Stoch jest po kolejnych badaniach i niestety czeka go dłuższa przerwa od skoków.

Trener Polskiej kadry skoczków był zadowolony z treningu w Zakopanem. – Mamy jedną z nielicznych gotowych skoczni w Europie. To dla nas bardzo ważne. Fajnie skakał Żyła, dobrze prezentował się Ziobro. Udanie wypadł Hula, ale skoki treningowe to nie to samo co zawody. Dlatego w najbliższych dniach będzie trenował na Wielkiej Krokwi z resztą drużyny – mówił trener.

Do Norwegii już jutro wyruszą: Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Niestety coraz gorsze wieści napływają do nas odnośnie Kamila Stocha. Nasz dwukrotny  Mistrz Olimpijski jest już po kolejnych konsultacjach u doktora Aleksandra Winiarskiego. – Przez wznowienie treningów Kamilowi nic się nie pogorszyło, ale widać że nie ma też poprawy i nie ma sensu, żeby próbował skakać, za duże ryzyko, ta kontuzja się odnawia. Zmieniamy więc strategię. Kamil będzie miał jutro zabieg operacyjny, żeby usunąć chrzęstno-kostną wyrośl, która go drażni i przeszkadza w powrocie do zdrowia. Wydawało się początkowo, że się obejdzie bez tego. Ale próby podczas treningu dały inną odpowiedź – powiedział Winiarski.

Kamil Stoch będzie musiał zrobić sobie dłuższą przerwę od skoków. – Niestety, to oznacza dla niego dłuższą przerwę. Pewnie dwa- trzy tygodnie, więcej będę mógł powiedzieć w czwartek. Ale nie ma co czekać, bo i tak tracilibyśmy czas, zwlekając z tą operacją – dodaje lekarz. U niego leczył się też Adam Małysz, który w dwóch ostatnich sezonach kariery miał przerwy na kontuzje: najpierw mięśni brzucha podczas przygotowań do igrzysk w Vancouver, a potem kolana tuż przed sezonem mistrzostw świata w Oslo (Małysz mógł startować, ale nie był w pełni sił). – U Adama w obu przypadkach te komplikacje nie przeszkodziły zdobywaniu potem medali na najważniejszej imprezie – zakończył lekarz polskiej kadry skoczków.

Już wiadomo, że Kamil nie wystartuje w najbliższy weekend w Lillehammer , w Niżnym Tagile za tydzień i zapewne również w ostatnich przedświątecznych konkursach w Engelbergu.  Miejmy nadzieję że odzyska pełnie sił na Turniej Czterech Skoczni, którego pierwszy konkurs odbędzie się 28 grudnia. Trzymamy kciuki i jeszcze raz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.