Pięcioro polskich saneczkarzy na MŚ w Soczi

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

W połowie lutego na olimpijskim torze w Soczi rozegrane zostaną saneczkarskie mistrzostwa świata. Poznaliśmy pięcioosobowy skład reprezentacji Polski na te zmagania.

W mistrzostwach globu wystartuja: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Niedawno ten duet zajął szóste miejsce w mistrzostwach Europy w norweskim Lillehammer. To właśnie w Chmielewskim i Kowalewskim największe szanse na dobre miejsce upatruje trener polskich saneczkarzy. – Wojtek Chmielewski i Kuba Kowalewski są w stanie uplasować się w ósemce i spróbują o to powalczyć – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Marek Skowroński.

Nasza reprezentacji jest już na miejscu w Soczi. Tam miała znaleźć się o wczesnych porach w poniedziałek, ale z powodu problemów z transportem z Frankfurtu, dotarli zawodnicy na miejsce kilka godzin później. W efekcie treningi musieli rozpocząć dopiero we wtorek. – Łącznie nasi zawodnicy będą mieli od 18 do 29 ślizgów – opowiadał trener. W Rosji o dobre miejsce może powalczyć także sztafeta. Ostatnio nasza ekipa zajęła szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie.

Źródło: PAP

Mateusz Król
Obserwuj