Pięcioro Polaków wystąpiło w zawodach La Scara 2017 w Val d’Isere

La Scara to kolejne zawody narciarstwa alpejskiego dla dzieci z kalendarza FIS. Odbywają się co roku w Val d’Isere, a ich pierwsza edycja miała miejsce w 1981 roku. W tym roku rywalizacja w finałowych zawodach odbyła się w dniach 6-7. kwietnia. W La Scara 2017 wystąpiło 5 reprezentantów Polski: Aniela Sawicka, Antonina Sawicka, Leon Blanc, Błażej Budz i Marek Zwijacz.

Pierwszego dnia zawodnicy z kategorii do lat 14 brali udział w slalomie. Niestety w zmaganiach dziewcząt drugiego przejazdu nie ukończyła Antonina Sawicka (KS MMS Dendysski), natomiast po pierwszym Polka zajmowała ósme miejsce. Zwyciężyła Chorwatka Zrinka Ljutić, druga była Francuska Annabel Jallat, a trzecia Japonka Eren Watanabe. W zawodach chłopców w slalomie Polskę reprezentowali Błażej Budz (Rusiński Ski Max) i Marek Zwijacz (SNPTT-1907 Zakopane). Na 22. miejscu został sklasyfikowany Błażej, który awansował z 44. miejsca zajmowanego po pierwszym przejeździe, a na 33. Marek Zwijacz , który po pierwszym przejeździe był 39. Pierwsze miejsce zajął Edoardo Saracco z Włoch, drugie Ryo Sudo z Japonii, a trzecie Francuz Rouslan Zaysser Lacroix.

Pełne wyniki slalomu U14 dziewcząt 

Pełne wyniki slalomu U14 chłopców

Alpejczycy ze starszej kategorii wiekowej – U16 – w czwartek rywalizowali w supergigancie. Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski), która w tym sezonie wygrała Młodzieżowy Puchar Polski i zdobyła 3 medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży uplasowała się na 57. miejscu w zawodach dziewcząt. Na podium stanęły dwie reprezentantki Austrii – na jego najwyższym stopniu Magdalena Egger, a na trzecim stopniu Lisa Horhager. Na pozycji drugiej znalazła się Francuzka Louison Accambray. W zmaganiach chłopców wystartował Leon Blanc (Warszawski Klub Narciarski), który zajął 39. miejsce. Zwycięstwo odniósł Austriak Lukas Broschek, drugie miejsce zajął Włoch Alberto Timon, a na trzeciej pozycji uplasował się Pablo Banfi z Francji.

Pełne wyniki super G U16 dziewcząt

Pełne wyniki super G U16 chłopców

Role zmieniły się drugiego dnia zmagań. Młodsi zawodnicy (do lat 14) startowali w supergigancie, a starci (do lat 16) w slalomie. Wśród dziewcząt do lat 14 Antonina Sawicka uplasowała się na 44. miejscu w supergigancie. Najlepsza była Słowenka Ajda Pižorn, drugie miejsce zajęła Capucine Guillaume z Francji, a trzecie Japonka Ayano Yokoo. W grupie U14 chłopców 41. miejsce zajął Marek Zwijacz, a 63. Błażej Budz. Najlepszy czas uzyskał Francuz  Alban Elezi Cannaferina, drugi był Włoch Edoardo Saracco, a trzeci kolejny z Francuzów Thomas Jardel.

Pełne wyniki super G U14 dziewcząt

Pełne wyniki super G U14 chłopców

W kategorii U16 Aniela Sawicka uplasowała się na 12. miejscu. Po pierwszym przejeździe była 10., ale po drugim spadła w dół o dwie pozycje. Zwyciężyła Finka Erika Pykalainen, która miała w tym roku swoje 5 minut na MŚ w Sankt Moritz, gdzie wygrała zawody Longines przyszłych. Na drugim miejscu uplasowała się Austriaczka Lisa Horhager, a na trzecim Francuzka Lara Bertholin. W zawodach chłopców niestety dyskwalifikację otrzymał Leon Blanc, który był jedynym Polakiem w tej grupie wiekowej chłopców. Pierwsze miejsce zajął Austriak Raphaël Riederer, na pozycji drugiej znalazł się Francuz Pablo Banfi, a na trzeciej kolejny reprezentant Francji Matteo Delale.

Pełne wyniki slalomu U16 dziewcząt

Pełne wyniki slalomu U16 chłopców

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.