Pięcioro Polaków w Dreźnie

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

fot. Irek Trawka

Nadchodzący weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich to gratka dla miłośników sprintów stylem dowolnym. Tym razem biegaczy ugości niemieckie Drezno.  W sobotę odbędą się zawody indywidualne, zaś w niedzielę – zmagania drużynowe. W zawodach z cyklu PŚ ujrzymy piątkę reprezentantów naszego kraju, w tym jedną debiutantkę.

Mowa o Weronice Kalecie. Dziewiętnastolatkę na swoim oficjalnym profilu na Facebooku chwaliła Justyna Kowalczyk:

– To dziewczyna, która swoją pracowitością w ciągu dwóch tygodni w maju przekonała nas, że warto Ją w kadrze zostawić (a miała zdecydowanie największe braki). Potem z miesiąca na miesiąc zbliżała się do reszty dziewczyn, by już jesienią być jedną z lepszych w niektórych elementach – napisała o Kalecie dwukrotna mistrzyni olimpijska.

W zawodach w Niemczech wystartują również Monika Skinder, Urszula Łętocha, Izabela Marcisz i jedyny mężczyzna w kadrze – Maciej Staręga (Kamil Bury jest chory). Biegacz z Siedlec będzie starał się utrzymać przyzwoitą dyspozycję sprzed dwóch tygodni – w sprincie stylem dowolnym w Toblach doszedł do półfinału – ostatecznie zajął jedenastą pozycję. Na powtórzenie lub poprawienie tego wyniku szczególnie liczy redakcja portalu Sportsinwinter.pl – będziemy obecni na miejscu!

Źródło: pzn.pl/Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.