Pięciokrotna mistrzyni świata zakończyła karierę. “Czas aby zadbać o siebie”

Screen - Youtube

Jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich ostatnich lat ogłosiła w mediach społecznościowych zakończenie kariery. To Maiken Caspersen Falla, która w sierpniu skończy 32 lata. – Teraz czuję, że nadszedł czas, aby zadbać o siebie – napisała do swoich fanów Norweżka.

Screen – Youtube

– Przeżyłam wiele wspaniałych lat w narciarstwie biegowym. Środowisko narciarstwa biegowego towarzyszy mi od najmłodszych lat i stanowi dużą część tego, kim jestem. Po 12 sezonach w kobiecej drużynie osiągnęłam wszystkie swoje cele i dotarłam dalej, niż kiedykolwiek marzyłam – podkreśla w swoim pożegnalnym poście na Instagramie Maiken Caspersen Falla. Przez lata Norweżka święciła triumfy w sprintach – szczególnie w tych stylem dowolnym. W tej konkurencji została mistrzynią olimpijską w Soczi, a potem zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata w Lahti i Seefeld.

Maiken Caspersen Falla zakończyła karierę

Trzykrotnie z rzędu zdobywała małą Kryształową Kulę za sprint. Niepokonana była od 2016 roku. Dwadzieścia dwa razy wygrywała wyścigi zaliczane do Pucharu Świata. Niemal wszystkie były właśnie w jej koronnej konkurencji. Wyjątkiem był bieg na 10 km stylem klasycznym w Canmore w 2012 roku. – Przez ostatnich kilka sezonów musiałam ciężko walczyć. Teraz czuję, że nadszedł czas, aby zadbać o siebie – i już się nie forsować – napisała Falla.

Norweżka w całej swojej karierze wywalczyła trzy medale olimpijskie oraz dziesięć mistrzostw świata. – Jestem niezmiernie wdzięczna za wszystkie miłe chwile spędzone z moją rodziną biegaczy i za kultywowanie mojej pasji przez tyle lat z tak wieloma miłymi ludźmi wokół mnie – dodała jeszcze biegaczka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maiken C. Falla (@maikencfalla)

Źródło: Instagram.