Pięć Polek powalczy w PŚ i PK w najbliższy weekend

fot. PZN

fot. PZN

Polski Związek Narciarski podał nazwiska skoczkiń, które będą reprezentowały nasz kraj podczas zmagań Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. W konkursach Rasnovie i Renie wystąpi w sumie pięć pań.

Nadchodzący weekend będzie obfitował w wydarzenia sportowe rozgrywane na skoczniach Europy pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Nie lada gratka czeka fanów skoków kobiet, którzy będą mieli okazję obejrzeć aż cztery konkursy z udziałem swoich faworytek.

Rajda, Szwab i Rajda znów w PŚ

W dniach od 24. do 26. stycznia rolę gospodarza Pucharu Świata kobiet obejmie rumuński Rasnov. Na te konkursy PZN powołał trzy zawodniczki: Kingę Rajdę, Joannę Szwab i Annę Twardosz. Najlepiej dysponowana z tej trójki pozostaje Rajda, która tej zimy startowała już w “pierwszej lidze” w Zao i Sapporo, gdzie z powodzeniem kończyła zmagania w czołowej trzydziestce. Szwab ma za sobą występ w konkursie ekip w Zao, nie przebrnęła natomiast sita kwalifikacji do rywalizacji indywidualnej. Twardosz udało się awansować do konkursów głównych w Sapporo i Zao, jednakże swoje występy kończyła po pierwszej serii.

Konderla i Przybyła w “drugiej lidze”

Od 25. do 26. stycznia karuzelę Pucharu Kontynentalnego gościć będzie położona w Norwegii Rena. Polskę reprezentować będą: Nicole Konderla i Wiktoria Przybyła. W obecnym cyklu PK Konderla startowała w Nottoden, gdzie w dwóch konkursach klasyfikowana była w środku czwartej dziesiątki. 18-latka występowała również w zmaganiach drużyn w PŚ w Zao. Wyniki w tym samym przedziale w Nottoden uzyskała 15-letnia Przybyła, która we wczorajszym konkursie Zimowych Igrzysk Młodzieży w Lozannie sklasyfikowana została na 26. lokacie na skoczni normalnej.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.