Phillip Sjoeen zawiesza karierę

DSC_7171-KopiowanieRewelacja poprzedniego sezonu letniego Phillip Sjoeen, postanowił zrobić sobie przerwę w karierze skoczka narciarskiego. Młody Norweg miał coraz większe problemy z regeneracją.

Do zaskakującej decyzji Phillip doszedł w trakcie przygotowań do przyszłej zimy. – Nie udawało mi się dłużej regenerować. Po prostu za dużo myślałem o skokach. To pochłaniało cały mój czas – mówił dla VG Sjoeen. Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów startował na początku niedawno zakończonej edycji LGP. Przyznał jednak, że jego skoki nie przynosiły mu radości i wspólnie ze sztabem szkoleniowym zadecydowali o indywidualnym treningu. – Trenuję pełną parą, technicznie moje skoki są naprawdę dobre. Nie mam pojęcia kiedy będę gotowy do powrotu na skocznię. Nie chcę się tym stresować. Uważam, że na chwilę obecną to najlepsze rozwiązanie – tłumaczył Sjoeen.

Decyzję Phillipa Sjoeena tłumaczy trener norweskiej kadry Alexander Stoeckl, który uważa, że dla tak młodego zawodnika częste wyjazdy są po prostu stresujące. – Życia skoczka, szczególnie w kadrze, do najłatwiejszych nie należy; ciągłe zainteresowanie mediów, presja kibiców – mówił Stoeckl. Przypomnijmy, że Sjoeen był drugim zawodnikiem LGP 2014, jednak w Klingenthal nabawił się kontuzji, po której nie wrócił już do tak wysokiej formy. Miejmy nadzieję, że przerwa młodego skoczka nie potrwa zbyt długo i wkrótce znowu zobaczymy go na belce startowej.

Źródło: Berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.