Philipp Schörghofer kończy karierę

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

Austracki alpejczyk Philipp Schörghofer zdeycował się zakończyć zawodniczą karierę po swoich perypetiach zdrowotnych i nieudanym powrocie do rywalizacji. Jednym z większych sukcesów w karierze 36-latka było zdobycie medalu mistrzostw świata.

Philipp Schörghofer w 2017 roku zmagał się z kontuzją prawego kolana, przez którą opuścił cały sezon 2017/2018. Powrócił do uczestnictwa w Pucharze Świata dopiero pod koniec 2018 roku. Rezultaty jakie uzyskiwał nie należały jednak do zadowalających dla zawodnika tej klasy. Austriacki zawodnik nie potrafił już w pełni ryzykować i jeździć jak dawniej, a na dodatek pojawił się dodatkowy problem, z przepukliną, której operację przeszedł na początku 2019 roku. To tylko przelało czarę goryczy i przypieczętowało decyzję Schörghofera o zakończeniu kariery.

W 2011 roku na Mistrzostwach Świata w Garmisch-Partenkirchen 2011 Austriak sięgnął po brązowy medal za slalom gigant. W Pucharze Świata Schörghofer wystąpił 100 razy. Udało mu się 6 razy stanąć na podium, w tym raz na najwyższym stopniu, w 2011 roku w Hinterstroder.

Źródło: oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.