Philipp Aschenwald: Moja forma jest względnie stabilna

24-letni skoczek narciarski, Philipp Aschenwald jest obecnie drugim najwyżej sklasyfikowanym Austriakiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak sam mówi, jego forma jest teraz względnie stabilna.

Do znajdującego się na piątym miejscu klasyfikacji generalnej Daniela Andre Tande traci dosłownie jeden punkt. Philipp Achenwald spojrzał na swoją dotychczasową dyspozycję w obecnym sezonie. – Druga seria w Ruce była dla mnie naprawdę dobra. Zapamiętałem pozycję, w jakiej leciałem – mówi zawodnik. – Wizualnie trudno to zrozumieć, ale taka pozycja pozwala mi wyciągnąć dużo więcej odległości. – W konkursie w Ruce indywidualnie zajął drugie miejsce, a w Niżnym Tagile był szósty.

Od początku sezonu zapowiadał swoją dobrą dyspozycję. Zaakcentował ją zwycięstwem w konkursie drużynowym w Wiśle. W Klingenthal Austriacy zajęli drugie miejsce na podium, również z Aschenwaldem w składzie. 24-latek nie jest jednak na razie “wyjadaczem”. Jak sam jednak twierdzi, zbudował większą pewność siebie, co przekłada się na wygląd jego skoków. – Nie muszę dokonywać cudów, aby skoczyć daleko. Wiem też, co zrobić, aby normalne skoki wyglądały dobrze – mówi.

W tym momencie Austriacy utrzymują pozycję liderów w klasyfikacji Pucharu Narodów. Nad znajdującymi się na drugim miejscu Norwegami mają 373 punkty przewagi. W pierwszych dwóch dziesiątkach klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajduje się aż pięciu podopiecznych Andreasa Feldera. Najwyżej sklasyfikowany jest Stefan Kraft, który zajmuje drugie miejce i traci do pierwszego Ryoyu Kobayashiego 71 punktów. Dlatego też trener reprezentacji Austrii na razie nie chce nic zmieniać.

Źródło: sport.orf.at/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.