Philip Sjoeen z optymizmem patrzy w przyszłość

Fot.berkutschi.com
Fot.berkutschi.com

19-letni skoczek narciarski, Philip Sjoeen swój debiut w pucharowej rywalizacji wspomina różnie. Norweg pierwszy raz w Pucharze Świata wystąpił w szwajcarskim Engelbergu 20 grudnia 2014 roku. Tam zajął świetną, 11-tą lokatę i tym samym zdobył pierwsze punkty. 

Tamtego lata do skoków podchodziłem inaczej niż teraz, można powiedzieć że luźno. Trenowałem, potem wracałem do domu i robiłem zupełnie inne rzeczy, nie myślałem cały czas o skokach. Później nadeszła zima, Puchar Świata i musiałem już  być skoncentrowany wyłącznie na tym sporcie. Był to dla mnie trudne. Szczególnie wtedy, jeśli nie wszystko idzie po Twojej myśli – mówi Sjoeen w wywiadzie dla nettavisen.no. Miniony sezon muszę przeanalizować a najważniejsze to wyciągnąć z niego wnioski – dodaje 19-latek.

Norweg ma również w planach podjąć dodatkowe szkolenie z Olimpiatoppen. Jest to organizacja, która ma na celu pomoc w treningach sportowcom, którzy reprezentują konkurencje olimpijskie. Skoki narciarskie niewątpliwie są jedną z tych dyscyplin. Sjoeen, jak mówi, jest świetnie zmotywowany do nowego sezonu i patrzy w przyszłość z optymizmem. Jego celem jest utrzymanie równowagi, zarówno w skokach narciarskich jak i życiu prywatnym.

Źródło: nettavisen.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.