Petter Northug wystartuje w Pucharze Norwegii w Sjusjoen

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Petter Northug w nadchodzący weekend powróci na biegowe trasy. Norweg wystartuje jednak w zawodach Pucharu Norwegii, a nie w Pucharze Świata, jak się wcześniej spodziewano. Northug będzie miał okazję sprawdzić swoją formę w Sjusjoen na dystansach 15 kilometrów stylem dowolnym i 15 kilometrów klasykiem.

Petter Northug w sezonie 2016/2017 wystartował tylko w dwóch biegach Pucharu Świata: w sprincie stylem klasycznym i na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną. Oba biegi odbyły się w Lillehammer. Od tego czasu Norweg nie pojawiał się w zawodach najwyższej rangi, skupiając się na spokojnym treningu i powrocie do formy, która miałaby mu dać medal na mistrzostwach świata w Lahti. Właśnie z tego względu 31-latek odpuścił również po raz pierwszy w historii start w Tour de Ski (Northug wystąpił w poprzednich dziesięciu edycjach i wszystkie ukończył – przyp. red.).

Multimedalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata chce jednak sprawdzić swoją dyspozycję i dlatego wystartuje w ten weekend w Pucharze Norwegii w Sjusjoen. – Trenuję dużo i wydaje mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam po prostu kontrolę nad tym, co robię. Nie mogę się doczekać startów w zawodach, a wiem, że ten czas zaraz nadejdzie – mówi Northug.

Dla 31-letniego norweskiego biegacza będzie to pierwszy start w oficjalnych zawodach od 48 dni. Ostatni miał miejsce 3 grudnia w Lillehammer.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.