Petter Northug wraca do treningów. Czy ponownie będzie najlepszy?

fot: wikipedia.org

W ostatnim czasie o Petterze Northugu mówiło się głównie z powodu jego problemów z prawem. Dwukrotny tryumfator Pucharu Świata w biegach narciarskich nerwowy czas oczekiwania na decyzję prokuratury poświęca intensywnym treningom. Jak donoszą zagraniczne media, Norweg zamierza wrócić do rywalizacji z najlepszymi.

fot: wikipedia.org

O bogatej w sukcesy karierze Pettera Northuga można by napisać niejedną książkę. Niejedną publikację można by także poświęcić występkom Norwega, jakie popełniał poza pucharowymi trasami. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, w sierpniu bieżącego roku trzynastokrotny mistrz świata został zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości na drodze. Ponadto, w jego domu znaleziono kokainę. Aktualnie legenda norweskich biegów czeka na decyzję prokuratury.

Nerwowy czas oczekiwania na decyzję odnośnie swojej przyszłości Norweg wykorzystuje niezwykle konstruktywnie. Okazuje się bowiem, iż wznowił on intensywne treningi i jest zmotywowany, by wrócić do rywalizacji. Dwukrotny mistrz olimpijski podobno planuje skupić się na biegach maratońskich. – Jeśli zdecyduje się całkowicie skoncentrować na maratonach, będzie fajnie. Nie sądzę, żeby wygrał, ale jego doświadczenie sportowe jest bogatsze niż u większości zawodników. Będzie bardzo ciekawie, jeśli uda mu się pokonać wyspecjalizowanych maratończyków, którzy również są dobrze wyszkoleni – uważa dobry przyjaciel Northuga, Emil Iversen.

Pod wrażeniem prędkości osiąganych przez urodzonego w Mosvik biegacza jest inny Norweg, Johannes Høsflot Klæbo. Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie langrenn-ru.blogspot.com, podczas treningów Northug regularnie przekracza prędkość 60 km/h. – Przy takim tempie Petter z łatwością mógłby wrócić do treningów z reprezentacją. (…) Bardzo ciekawie byłoby zobaczyć go ścigającego się. Petter jest uparty. Jeśli będzie dużo trenował, może wrócić do dobrego poziomu. Aby walczyć o zwycięstwo w maratonach, będzie musiał wykonać ogromną ilość pracy, ale jeśli jest do tego zmotywowany, to absolutnie wszystko jest możliwe – stwierdził drugi zawodnik klasyfikacji generalnej w sezonie 2019/2020.

Według informacji uzyskanych przez Dagbladet Northug planuje stworzyć własną drużynę maratońską. W tym momencie trenuje on jednak z zespołem „Team Ragde Eiendom”, którego członkiem jest między innymi Marit Bjoergen. – Udział Northuga i Bjoergen w startach maratońskich wiele znaczy. To znacznie zwiększy zainteresowanie tymi biegami – uważa jeden z maratończyków, Joar Thele. Jego zdaniem norweski skandalista już niedługo ponownie może notować bardzo dobre wyniki. – Petter ma wszystko, by osiągnąć sukces. Jeśli będzie zmotywowany i wykona odpowiednią ilość pracy, może wiele osiągnąć. Dajmy mu dwa lata, a będzie bardzo niebezpieczny – dodał 27-letni Norweg specjalizujący się w startach maratońskich.

Źródło: langrenn-ru.blogspot.com; dagbladet.no