fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Petter Northug nie próżnuje i przygotowuje się do sezonu olimpijskiego. Norweski biegacz znajduje się obecnie we Włoszech, gdzie na przełęczy Stelvio szlifuje formę przed zimowym zmaganiami.

Petter Northug w sezonie 2016/2017 spisywał się poniżej oczekiwań, dlatego teraz nie chce powtórzyć błędu z zeszłorocznych przygotowań. Norweg przetrenował wówczas swój organizm i nie mógł osiągnąć formy, która pozwoliłaby mu na walkę o medale i podium w Pucharze Świata. 31-latek w minionym roku zgromadził zaledwie 94 punkty, a najbliżej czołowej trójki był w sprincie stylem klasycznym w Drammen.

Norweski biegacz ostatnie dni spędza we Włoszech, a konkretnie w okolicach przełęczy Stelvio, położonej na wysokości 2750 metrów nad poziomem morza, gdzie przygotowuje się do zbliżającej się zimy. – Dobrze znowu biegać na nartach i trenować. Wiosną więcej biegamy na łyżworolkach, dlatego pierwsze “kroki” na nartach były trochę dziwne – mówi Northug. – Jednak możliwość treningu w słońcu i przy 15 stopniach Celsjusza jest po prostu czymś wspaniałym – dodał Norweg.

Źródło: tvsporten.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.