Petter Northug rozpocznie sezon w Bruksvallarnie

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Petter Northug wystartuje w Bruksvallarnie, gdzie w dniach 11-12 listopada odbędą się pierwsze szwedzkie zawody sezonu zimowego dla biegaczy narciarskich. Norweg będzie miał tym samym okazję, aby sprawdzić się z najgroźniejszymi biegaczami ze Szwecji.

Start w Bruksvallarnie nie będzie dla Pettera Northuga pierwszym występem w tej miejscowości. Norweski biegacz znalazł się na liście startowej zawodów w 2015 roku i wygrał wówczas bieg na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. W tym sezonie 31-latek będzie miał okazję, aby sprawdzić się w biegu dystansowym stylem dowolnym i w sprincie. W Bruksvallarnie pojawi się także młodszy brat Pettera Northuga – Tomas.

Zadowolenia ze zgłoszenia multimedalisty mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich nie kryje rzeczniczka prasowa zawodów Mikaela Sundbaum. – Bardzo cieszy mnie fakt, że bracia Petter i Tomas Northugowie wybrali Bruksvallarnę. To zdecydowanie podnosi zainteresowanie przed premierą – mówi Sundbaum.

Na razie nie wiadomo, którzy biegacze ze Szwecji wystartują w dniach 11-12 listopada. Na liście zgłoszeń nie ma jeszcze czołowych zawodników ze Szwecji, ale ten stan rzeczy prawdopodobnie się zmieni, bowiem termin ostatecznej rejestracji upływa na początku listopada.

Źródło: svt.se

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: