Petter Northug planuje start w mistrzostwach Norwegii

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Petter Northug ma zamiar wystartować w mistrzostwach Norwegii w biegach narciarskich, które odbędą się w dniach 4-8 kwietnia w miejscowości Alta.

Petter Northug prawdopodobnie pojawi się na starcie mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich, które odbędą się  na początku kwietnia. Dwukrotny mistrz olimpijski w tym roku nie wystartuje już w Pucharze Świata, o czym poinformował na początku lutego, gdy dowiedział się, że nie znalazł się w kadrze na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.

Trener Northuga uważa jednak, że jego podopieczny jest gotowy na to, aby powalczyć o medale podczas mistrzostw Norwegii. Utytułowany biegacz zamierza się pojawić w miejscowości Alta i wystartować w sprincie drużynowym razem ze swoim bratem Evenem. – Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Petter wystąpi w sprincie drużynowym. Jest zmotywowany do tego wyścigu, ponieważ mógłby rywalizować wspólnie ze swoim bratem Evenem. Na papierze ten duet wydaje się być silny – mówi Stig Rune Kveen.

Były norweski biegacz, a obecnie trener Northuga uważa, że jego podopieczny jest gotowy na powrót do rywalizacji, ale nie ma pewności co do jego przyszłości. – Teraz Petter jest zdrowy, szybki i dużo trenuje. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć coś o jego startach w przyszłym sezonie, ale niewątpliwie najważniejszą informacją jest to, że znowu chce biegać na nartach – dodał Kveen.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.