Petter Northug niepewny występu w Tour de Ski

fot: wikimedia.org

fot: wikimedia.org
fot: wikimedia.org

Jak donosi NRK.no, Petter Northug może po raz pierwszy w karierze opuścić cykl Tour de Ski. Osobisty trener Norwega, Stig Rune Kveen sugeruje, że decyzja zostanie podjęta w ostatniej chwili.

Petter Northug od początku sezonu 2016/2017 nie jest w najlepszej formie. 30-letni już podczas zawodów w Beitostoelen, które były norweską inauguracją zmagań biegowych, prezentował się poniżej oczekiwań i na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym stracił do zwycięzcy ponad 4 minuty. Norweg mówił wtedy dziennikarzom stacji NRK, że ma kontrolę nad swoimi przygotowaniami i że zawsze jest silniejszy jeśli gorzej pójdzie mu w Beitostoelen. Pierwsze złe sygnały zaczęły jednak docierać z obozu Northuga przed zawodami Pucharu Świata w Kuusamo, z których biegacz w ostatniej chwili się wycofał.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie startował także w Davos i w La Clusaz, a w lepszej formie miał powrócić na Tour de Ski. Wiele wskazuje jednak na to, że Petter Northug może po raz pierwszy w karierze opuścić ten prestiżowy cykl. Stig Rune Kveen, osobisty trener Norwega przyznaje, że jego podopieczny nadal nie jest w stanie trenować na najwyższych obrotach. – Petter cały czas trenuje, ale to są zajęcia na niskim stopniu intensywności. Decyzja czy brać udział w Tour de Ski zostanie podjęta w ciągu kilku dni – mówi Kveen.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.