Petter Northug ma nowego konsultanta

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Jak donosi langrenn.com, komentator sportowy TV2 i trener narciarstwa biegowego, Johan Kaggestad, nawiązał współpracę z Petterem Northugiem. Norweski szkoleniowiec został konsultatnet dwukrotnego mistrza olimpijskiego.

Petter Northug, który w ubiegłym sezonie nie był w najwyższej formie, robi wszystko, aby wrócić do mistrzowskiej dyspozycji. Norweski biegacz zadbał nie tylko o kwestie treningowe, ale także o dobre zaplecze szkoleniowe. Trener drużyny sprinterskiej, Arild Monsen, przygotował dla Northuga solidną dawkę jednostek treningowych, które mają mu pomóc w zbudowaniu formy, a Johan Kaggestad ma zadbać o to, aby 32-latek sumiennie wykonywał zalecenia.

– Arild i Petter “uszyli” odpowiedni program i określili, nad którymi obszarami rozwoju musimy jeszcze popracować. Moją rolą jest rzucenie wyzwania i upewnienie się, że Northug robi to, co trzeba – mówi Kaggestad.

Komentator sportowy TV2 w przeszłości współpracował już z Petterem Northugiem. Miało to miejsce w 2011 roku, czyli w sezonie, który był jednym z najlepszych w karierze norweskiego biegacza (na MŚ w Oslo Northug wywalczył trzy złote i dwa srebrne medale). Kaggestad wierzy, że teraz dwukrotny mistrz olimpijski jest na dobrej drodze do powtórzenia tych sukcesów. – Myślę, że Northug zmierza w dobrym kierunku i ten sezon może być dla niego naprawdę bardzo udany – mówi 74-letni ekspert.

Źródło: langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.