Petter Northug kończy karierę

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Przykre wiadomości docierają do nas z Norwegii. Petter Northug podczas zwołanej na dzisiaj konferencji potwierdził, że kończy swoją przygodę z profesjonalnym sportem.Jeden z najlepszych i najbarwniejszych norweskich biegaczy narciarskich w historii postanowił zakończyć swoją karierę. Decyzją podzielił się dzisiaj podczas zorganizowanej specjalnie konferencji prasowej w Trondheim. – Powiedziałem sobie, że nie mogę już włożyć więcej energii i siły, aby kontynuować karierę. Do tej pory myślałem, że to się jeszcze zmieni, ale myliłem się – mówił Petter Northug. Z decyzją oswajał się kilka dni. – Mam w głowie nazwiska wielu osób, które pomogły mi dojść na szczyt. Trudno je wymienić, ale one wiedzą, że mam je na myśli – dziękował Northug.

Dwukrotny mistrz olimpijski ogłaszał podjętą decyzję ze łzami w oczach. To nie była dla niego łatwa decyzja. – To było trudniejsze niż myślałem. Biegi były moim całym życiem odkąd byłem małym chłopcem. Być może nigdy nie pokazałem tego, jak wiele poświęciłem, żeby stać się najlepszym. Trudno jest dzisiaj się poddać – tłumaczył Norweg. Dwukrotny zdobywca kryształowej kuli podkreślił, jak ważna była dla niego rodzina. – Szczególnie ważni byli dla mnie moi dwaj bracia. Po 2011 roku pomagali mi odnaleźć motywację – mówił. – Marzyłem od dziecka o tym, aby zostać dobrym biegaczem narciarskim. Jestem dumny z tego, że udało mi się to wszystko osiągnąć – dodawał.

Petter Northug kończy swoją przygodę z biegami narciarskimi w wieku 32 lat. Oprócz dwóch tytułów mistrza olimpijskiego i najlepszego biegacza Pucharu Świata, wywalczył w karierze aż trzynaście złotych medali mistrzostw świata. Raz był najlepszy w Tour de Ski, ale aż trzynaście razy wygrywał etapy tego turnieju, czego nie powtórzył dotąd żaden z jego rywali. – Były wzloty i upadki, tak jak powinno być w każdej karierze. Byłem jednak wielkim szczęściarzem, że udało mi się osiągnąć tak wiele – przyznał Petter.

 

 Źródło: NRK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.