Petra Vlhova zmuszona do zmiany planów startowych

Fot. rom@nski photo

fot. rom@nski photo / CC BY NC SA

Słowacka mistrzyni świata Petra Vlhova odwołała treningi w Val Gardenie z powodu zapalenia kości piszczelowej. 24-latka ma nadzieję wystąpić w Sankt Moritz, ale tylko w slalomie równoległym. Na pewno nie zobaczymy jej w supergigancie.

Petra Vlhova świetnie spisywała się minionej zimy, a zwieńczeniem pięknego sezonu był tytuł mistrzyni świata w slalomie gigancie. Po wspaniałym okresie zaczęły się jednak problem zdrowotne. Słowaczka musiała wielokrotnie rezygnować z treningów. Być może te kłopoty spowodowały, że nie zaczęła najlepiej sezonu. W Sölden Petra nie zbliżyła się do czołówki podczas giganta, a w pierwszym slalomie sezonu nie zdobyła nawet punktu. Dopiero w Killington zajęła drugie miejsce w slalomie.

Jednak problemów zdrowotnych u Vlhovej nie ma końca. Teraz dopadło ją zapalenie kości piszczelowej, przez co musiała odwołać sesje treningowe w Val Gardenie. Pierwotnie chciała wystartować w supergigancie w St. Moritz, ale na razie plany te musi odłożyć na później. Zdecydowała, że pojawi się na starcie w Szwajcarii, ale tylko w slalomie równoległym. Petra potwierdza, że chce być jednak szczególnie gotowa do startu w najbliższym slalomie gigancie, który zostanie rozegrany w środku przyszłego tygodnia w Courchevel.

Źródło: neveitalia.it/skiweltcup.tv

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.