Petra Vlhová z dużymi nadziejami na nowy sezon

fot. SITA / AP , Peter Schneider

fot. SITA / AP , Peter Schneider

Petra Vlhová jest jedną z większych nadziei Słowaczka na sukcesy w alpejskim Pucharze Świata. W inauguracyjnych zawodach slalomu giganta była szesnasta, ale w tym sezonie celuje głównie w Igrzyska Olimpijskie.

Petra Vlhová nie mogła doczekać się pierwszego startu w tym sezonie. Nie osiągnęła rewelacyjnego wyniku, bo była szesnasta w slalomie gigancie. Sama podkreśla, że w tym sezonie chce plasować się w czołowej piątce. – Ona jest gotowa, żeby osiągać wielkie sukcesy. W tym momencie nie jest jeszcze w idealnej formie, bo naszym celem są Igrzyska Olimpijskie – powiedział trener Livio Magoni. W okresie przygotowawczym Petra zmieniła nieco treningi. Wspólnie ze swoim szkoleniowcem doszli do wniosku, że trzeba dodać szybkości do technicznych treningów narciarskich. – Z przygotowań jestem zadowolony w osiemdziesięciu procentach. We wrześniu mieliśmy problem z dobraniem nart i wiązań – mówił szkoleniowiec.

Tej zimy dla Petry najważniejsza jest olimpiada, ale trener podkreślił, że w przyszłości liczyć będą na dużą kryształową kulę. – Jest to z pewnością realne. A dla takich sportowców jak Petra wręcz oczywiste – skomentował Magoni. W Pjongczang Słowaczka koncentrować ma się na slalomie gigancie oraz kombinacji alpejskiej. Vlhová z włoskim trenerem współpracuje od ubiegłego roku.

Źródło: sport.pravda.sk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: