Peter Schlickenrieder nowym trenerem niemieckiej kadry w biegach narciarskich

fot. ISPO.com

fot. ISPO.com

Peter Schlickenrieder, były biegacz narciarski został nowym trenerem kadry niemieckich biegaczy. Jego umowa z Niemieckim Związkiem Narciarskim ma obowiązywać cztery lata.

Schlieckenrieder będzie odpowiedzialny za ogólne szkolenie. Ma koordynować kadry, przede wszystkim koncentrując się na drużynowym Pucharze Świata. Dyrektorem sportowym odpowiedzialnym za biegi narciarskie pozostał Andreas Schlütter. Najważniejszym celem jaki został postawiony przed trenerami i zawodnikami to przygotowania do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2021, które odbędą się w Oberstdorfie, oraz do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. – Nie pozostało wiele czasu do następnego ważnego wydarzenia sportowego i nie powinniśmy spodziewać się żadnych cudów, ale jestem przekonany, że mamy świetny zespół zarówno po stronie sportowców, jak i trenerów, aby poradzić sobie z zadaniami. To nowe profesjonalne wyzwanie. Jestem pewien, że możemy razem z zespołem wiele zrobić – mówił nowy trener Schlickenrieder.

Peter Schlickenrider to utytułowany były biegacz narciarski. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku zdobył srebrny medal w sprincie.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.