Peter Prevc: Zawsze można formę poprawić

Peter Prevc (Sportsinwinter.pl)Po konkursie Mistrzostw Świata w Lotach w Kulm odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wzięła najlepsza trójka medalistów tych mistrzostw, czyli złoty medalista Peter Prevc oraz wicemistrz świata w lotach Kenneth Gangnes i brązowy medalista Stefan Kraft.

Peter Prevc: Dla mnie jest to wspaniałe, że mogłem uzyskać tak wspaniałe skoki i je ustać. U mnie na razie wszystko przebiega bardzo dobrze, jednak zawsze można formę poprawić, ponieważ gdy się zatrzymam, to inni mogą mnie wyprzedzić. Celem na jutrzejszy konkurs drużynowy jest kontynuowanie skoków na wysokim poziomie. Zobaczymy co reszta ekip pokaże w jutrzejszym konkursie drużynowym. Jeśli chodzi o skocznie mamucie to najbardziej lubię tę w Planicy ze względu na dużą ilość słoweńskich kibiców. Każda skocznia mamucia jest trochę inna. Na każdym z tych “mamutów” skoczyłem ponad 240 m. Na tych obiektach nie możesz dopuścić się popełnienia błędów. Jeżeli będą korzystne warunki i większa prędkość na progu możliwe są skoki dalsze od rekordu skoczni w Kulm (244 m – przyp. red.). Pod warunkiem, że wszystko w trakcie skoku będzie wykonane perfekcyjnie.

Kenneth Gangnes: Mój upadek nie miał znaczenia na jakość skoków oddawanych w zawodach, jednak odczuwam ból szyi i uda. Z dzisiejszego występu jestem bardzo zadowolony. Po zdobyciu tego medalu jeszcze z większą niecierpliwością czekam na jutrzejszy konkurs drużynowy. Z powodu kontuzji powrót na skocznie był bardzo trudna drogą. Bardzo fajne widzieć, że w tym sporcie jestem w stanie zdobyć medal. Sadzę, że zdobyłem to na co zasłużyłem.

Stefan Kraft: To była wielka przyjemność skakać na skoczni w Kulm. Na początku sezonu czasami skoki w treningach były lepsze od tych oddawanych w konkursach. Teraz ważne jest to, że swoje bardzo dobre próby pokazuje w zawodach. To ważny moment zdobyć brązowy medal przed własną publicznością. Nasz zespół jest gotowy do walki w jutrzejszym konkursie drużynowym. Spodziewam się dalekich skoków. Rezultat w jutrzejszych zawodach będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Z wielkimi nadziejami czekam na konkurs drużynowy.

Z MŚwL w Kulm dla Sportsinwinter.pl                                                                                                                                                                               Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.