Peter Prevc przemęczony, przejdzie badania lekarskie

peter-prevc

Peter Prevc, w przeciwieństwie do swojego brata Domena, pierwszej części sezonu zimowego nie może zaliczyć do udanych. Spadek formy może mieć źródło w przemęczeniu skoczka, dlatego trenerzy skierowali go na badania. 

Peter Prevc w ubiegłym sezonie wygrał wszystko, co mógł wygrać. Triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, zdobył tytuł mistrz świata w lotach narciarskich i oczywiście zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, odnosząc rekordową liczbę 15. zwycięstw w sezonie. Obecny sezon zaczął od upadku w Ruce, ale mimo wszystko pozwoliło mu to zająć trzecie miejsce na podium w pierwszym konkursie. W kolejnych konkursach nie było już jednak tak dobrze. W ubiegłym weekend podczas sobotniego konkursu w Engelbergu po raz drugi upadł i zajął miejsce w trzeciej dziesiątce konkursu. W niedzielę natomiast nie awansował nawet do serii finałowej. Ostatni raz taka sytuacja przydarzyła mu się w sezonie 2013/2014. Słoweniec jest wyraźnie zmęczony złą dyspozycją, a jego trenerzy podkreślają, że chcą wykluczyć problemy zdrowotne Petera, dlatego przejdzie on badania krwi.  O zmęczeniu najstarszego z braci Prevc mówił także Apoloniusz Tajner, który twierdzi, że kilka sezonów, w których Słoweniec utrzymywał się w bardzo wysokiej dyspozycji, mogło bardzo dać mu w kość. Dodatkowym czynnikiem jest na pewno również popularność, która spadła na Petera po jego sukcesach w ubiegłym sezonie. Wiązało się to z mnóstwem zobowiązań wobec sponsorów, spotkań i udziałem w różnego typu imprezach oraz programach telewizyjnych. To zaburzyło jego przygotowania do kolejnego sezonu. Potwierdzeniem jego ogromnej popularności w Słowenii może być także to, że niedawno po raz czwarty z rzędu został wybrany sportowcem roku.

Asystent trenera Gorana Janusa Jani Grilic tłumaczy, że Peter ma problemy na rozbiegu, a wynikiem tego może być rozkojarzenie spowodowane wieloma czynnikami. – Gdyby Peter wygrał w Kuusamo, byłby bardziej spokojny. Upadek sprawił, że jego pewność siebie została mocno nadszarpnięta – mówi. Do Turnieju Czterech Skoczni pozostał już nieco ponad tydzień, dlatego trenerzy będą próbowali poszukać przyczyny gorszej dyspozycji Słoweńca ale przede wszystkim będzie on mógł odpocząć. – Uzgodniliśmy z trenerami plan ,,zresetowania” Petera. W najbliższych dniach będzie miał okazje odpocząć. Peter będzie miał również zrobione badania krwi, aby wykluczyć problemy zdrowotne. Mamy teraz dużo czasu, więc trzeba być optymistą – dodaje Jani Grilic.

źródło: siol.net / sport.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.