Peter Prevc kontuzjowany. Przynajmniej miesiąc bez skoków u Słoweńca

0

Peter Prevc pospieszył się ze zwiększeniem obciążeń treningowych po zabiegu i doznał kontuzji. Ta może wykluczyć go z treningów nawet na miesiąc.

Peter Prevc dwudziestego kwietnia przeszedł operację kostki. Powodem była ograniczona elastyczność, co powodowało mniejsze możliwości ruchu. Niedługo po zabiegu najlepszy słoweński skoczek rozpoczął treningi. – Ponieważ operacja była mniejszego kalibru i nie czułem po niej bólu, pomyślałem, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Lekarze radzili mi zachować ostrożność, ale ponieważ nie bolało, zwiększyłem obciążenie i ilość ćwiczeń – mówił Prevc cytowany przez dnevnik.si. I to właśnie okazało się błędem. Pojawił się stan zapalny, kostka jest opuchnięta a obrzęk przeniósł się także na ścięgno Achillesa. To spowodowało, że wicemistrz olimpijski z Soczi, nie może trenować z kolegami w Kranju.

Przez najbliższe czternaście dni Peter Prevc będzie musiał zapomnieć całkowicie o przygotowaniach do sezonu. W tym czasie będzie przechodził terapię. – Według najbardziej optymistycznych prognoz będę mógł zacząć normalnie skakać za miesiąc. Czasu na przygotowanie do zimy będzie tak mało, że będę musiał być bardzo ostrożny w podejściu do treningów – przyznał Prevc. Słoweniec jest wściekły, że wszystko potoczyło się w ten sposób, ale nie zamierza się poddawać. – Bez względu na wszystkie problemy mam duże plany na zimę – przyznał. Niestety, wszystko wskazuje też na to, że Petera nie zobaczymy podczas lipcowych konkursów FIS Grand Prix w Wiśle.

Źródło: dnevnik.si

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.