Peter Prevc: „ Jestem zdecydowanie bardziej ostrożniejszy”

Peter Prevc z powodu kontuzji kostki niestety musiał odpuścić rywalizację podczas sezonu letniego. Skoczek ze Słowenii w wywiadzie dla rtvslo.si opowiedział, jak wygląda jego praca po dwukrotnej operacji kontuzji.

W trakcie okresu przygotowawczego obiegła nas wiadomość o kontuzji lewej kostki Petera Prevca. Już w kwietniu zawodnik przeszedł pierwszą operację i wydawało się, że wszystko będzie w porządku. Niestety powrócił on zbyt szybko do intensywnych treningów, co spowodowało zapalenie. Po raz drugi Słoweniec musiał poddać się w lipcu operacji.

Jak przyznał w wywiadzie dla słoweńskiego portalu rtvslo.si, jest on w trakcie sesji rehabilitacyjnej. Jednak teraz w przeciwieństwie do pierwszej operacji, wszystko idzie wolniej. – Jestem zdecydowanie bardziej ostrożniejszy. Rehabilitacja i sesje treningowe będą wdrażane wolniej – powiedział Peter Prevc w wypowiedzi dla rtvslo.si. Dodaje również, że nie odczuwa bólu, ale nie chce powtórzyć swojego błędu sprzed kilku miesięcy, Tym razem chce wyleczyć kontuzję, a dopiero później wrócić do tak intensywnych treningów, jakie odbywają jego koledzy z kadry.

Dwie operację, a następnie czas regeneracji postawiły przygotowania Petera Prevca do sezonu zimowego na dalszym etapie, niż są jego rywale. Jednak wraz z nowym trenerem kadry słoweńskiej – Gorazdem Bertonceljem mają już plan. – Będzie znacznie mniej treningu siłowego. Natomiast szybko zaczniemy pracę nad techniką. Choć mam nadzieję, że kontuzja nie spowoduje znacznych braków technicznych – dodaje najstarszy z braci Prevc.

Na razie nie wiadomo, kiedy Peter Prevc wróci do treningów na skoczni z całą kadrą reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich.

Źródło: rtvslo.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.