Peter Prevc i Ursa Bogataj najlepsi w Kranju

18:51, 04.07.2019 Agnieszka Białek

W miniony wtorek na obiekcie HS 109 w Kranju odbyły się zawody z cyklu Pucharu Cockty. Wśród mężczyzn rywalizacje wygrał Peter Prevc, natomiast Ursa Bogataj wygrała konkurs kobiet. W najbliższy weekend na tej samej skoczni rozpocznie się Letni Puchar Kontynentalny, w którym udział wezmą czołowi Słoweńscy zwodnicy.

Słoweńscy dziennikarze sportowi, a także kibice mają powody do radości. Ich aktualnie największa gwiazda skoków narciarskich - Peter Prevc - zdaje się wracać do wysokiej dyspozycji. 26 - latek zdeklasował swoich kolegów z reprezentacji, wygrywając zawody o 8.6 pkt. Prevc w swoich próbach oddał skoki na odległość 98 metrów i 107 metrów w serii finałowej. Na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc, który uzyskał 93 metry i 110 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Anze Lanisek po skokach na 90,5 metra oraz 104,5 metra.

Tuż za podium znalazł się Ziga Jelar (92 metry; 102 metry). Piąty był Tilen Bartol ze skokami na 86 metrów i 107 metrów. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Ernest Prislic (91,5 metra; 99,5 metra). Dopiero na 11 miejscu po skokach na 82 metry i 102 metry znalazł się Domen Prevc.

Wiadomo już, że w inauguracyjnych zawodach z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju pojawią się czołowi Słoweńscy zawodnicy tj: Peter i Domen Prevc, Tilen Bartol, Ziga Jelar, Rok Justin, Anze Lanisek, Zak Mogel, Anze Semenic i Timi Zajc. Nazwiska trzech ostatnich zawodników zostaną wyłonione po przeprowadzeniu wewnętrznego testu.

Wśród kobiet najlepsza była Ursa Bogataj, która w swoich próbach poszybowała na 96,5 metra w pierwszej serii i 106 metrów w drugiej. Bogataj wygrała rywalizację z będącą na drugim miejscu Niką Kriznar (97 metrów; 107 metrów) o zaledwie 0.5 pkt. Z trzeciego miejsca mogła się cieszyć Maja Vtic (91,5 metra; 95,5 metra).

Źródło: delo.si