Peter Fill po zdobyciu małej Kryształowej Kuli: “Nie mogę w to uwierzyć”

fot. Andrew Baillie

fot. Andrew Baillie

Dzisiaj w Wengen odbyły się zawody alpejskiego Pucharu Świata w kombinacji alpejskiej. Zwycięstwo odniósł Francuz Victor Muffat-Jeandet. Na podium dość niespodziewanie znalazł się również Paweł Trichiczew, a także Peter Fill, który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej kombinacji alpejskiej. 

Włoch Peter Fill ma na swoim koncie już dwie małe Kryształowe Kule za zjady. Teraz do swojej kolekcji dołączył kryształ za kombinacje alpejską. Chociaż w tym sezonie odbyły się zaledwie dwa wyścigi, Włoch przyznał, że zwycięstwo wcale nie było takie łatwe. – Nie mogę w to uwierzyć. Pewnie, że były to tylko dwa wyścigi, ale musisz przejechać je dobrze. Oczywiście miałem trochę szczęścia. Cieszę się, że tak się stało. Zaryzykowałem i walczyłem – mówił po zawodach Fill.

Victor Muffat-Jeandet na podium zawodów Pucharu Świata stanął po raz szósty, ale było to jego pierwsze zwycięstwo w karierze. – To szalone. Trzy lata temu również w Wengen po raz pierwszy stanąłem na podium. Jeśli jesteś specjalistą od slalomu, musisz czekać bardzo długo. Szkoda, że Vincent Kriechmayr nie mógł dokończyć slalomu. Ale to moje zwycięstwo i jestem szczęśliwy – komentował Francuz.

źródło: orf.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.