Pekka Holopainen o Norwegach: Ich arogancja nie zna granic

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot.  Aktiv I Oslo.no  / CC BY ND
fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Pekka Holopainen, jeden z najlepszych dziennikarzy zajmujących się narciarstwem biegowym w Finlandii, jest rozczarowany tym, że na jednej z przyczep serwisowych, które pojawiły się w Kuusamo znalazła się podobizna Therese Johaug. Fin uważa to za przejaw arogancji.

W sobotę w Kuusamo odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w sezonie 2016/2017. Będą one niezwykłe pod wieloma względami, ale najwięcej mówi się i tak o zawieszonej Therese Johaug. Norweżka, w której organizmie wykryto clostebol, oczekuje obecnie na wynik śledztwa i na karę, którą pozna najwcześniej 18 grudnia – wtedy upływa termin jej zawieszenia.

Mimo tego, że Johaug nie ma w Kuusamo, to i tak jej osoba wzbudza wiele kontrowersji. Na jednej z przyczep dla norweskich serwismenów znalazła się bowiem twarz Norweżki. To wywołało spore oburzenie zwłaszcza wśród fińskich dziennikarzy. – Arogancja Norwegii nie zna granic. Ich reputacja i tak została nadszarpnięta, a na dodatek nie robią nic, aby ją poprawić. Byłem pewien, że pomaluję przyczepy, ale tego nie zrobili i dlatego będą odbierani negatywnie – mówi Pekka Holopainen cytowany przez Expressen.

Fin uważa, że w jego ojczyźnie mało kto wierzy w tłumaczenia Johaug. – W Finlandii nie ma zbyt wielu osób, które kupują jej tłumaczenia. Jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni do całej sprawy – tłumaczy Holopainen.

Innego zdania jest Vidar Lofthus. Norweg jest przekonany, że jego rodaczka nie zasługuje na to, aby całkowicie o niej zapominać. – Ustaliliśmy, że obraz na przyczepie powinien zostać. Therese nie jest potępiona, ona jest po prostu wyłączona z kadry. Wiem jednak, że znajdą się tacy, którzy odczytają to jako prowokacje – mówi szef norweskich biegów.

Źródło: Expressen, Ilta Sanomat

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.