Pekin zorganizuje ZIO 2022. Kowalczyk: Nie będzie żalu tam nie startować

wiedza.sklepmartes.pl
wiedza.sklepmartes.pl

Przed chwilą Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, kto wygrał w wyścigu po Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku. Najlepsi zimowi sportowcy o krążki zmagać się będą w Pekinie.

W konkursie o organizację tych Igrzysk początkowo startował także Kraków. Jednak w dość sensacyjnych okolicznościach wycofał swoją kandydaturę (po referendum). Ilość kandydatów zmniejszała się systematycznie. Wycofywały się kolejne miasta, takie jak Oslo czy Lwów. Ostateczny pojedynek stoczyły Ałmaty (Kazachstan) i Pekin (Chiny). Ostatecznie wygrało te drugie miasto.

Wybór gospodarza wzbudził trochę emocji w świecie portali społecznościowych. Nasza mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk nie do końca jest zadowolona z tej decyzji. – To przynajmniej nie żal będzie tam nie startować-  napisała na Twitterze. Postanowiliśmy zatem dopytać naszej biegaczki, czy nie lubi Chin. – Nie zastanawiałam się nad tym, ale lubię Kazachów i trzymałam za nich kciuki. Chiny Zimowe Igrzyska Olimpijskie zorganizują po raz pierwszy. W Pekinie gościły natomiast letnie zmagania w 2008 roku.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.