Pekin 2022. Sensacyjne zwycięstwo polskich hokeistów w eliminacjach do igrzysk

18:33, 26.08.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 18:44, 26.08.2021

Polscy hokeiści pokonali Białoruś 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) w pierwszym meczu rozgrywanego w Bratysławie finałowego turnieju kwalifikacji olimpijskich. Od awansu na igrzyska dzielą ich ledwie dwa mecze. Ostatni raz o medale nasza reprezentacja walczyła w 1992 roku w Albertville, gdzie zajęła 11. miejsce.

Białorusini od początku spotkania grali intensywnie i w szybkim tempie. To zresztą zapowiadał ich trener. Nasi zawodnicy musieli tymczasem wykazać się w defensywie, bo gra toczyła się w pobliżu bramki Johna Murraya. W drugiej części gry to właśnie naszemu bramkarzowi sporo zawdzięczali Polacy. Popisał się on niesamowitymi interwencjami. Bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali Grzegorz Pasiut i Krystian Dziubiński. W efekcie po 40 minutach w bratysławskiej hali lodowej zapachniało niespodzianką i ostatecznie do niej doszło. W 55. minucie Filip Komorski skutecznie zakończył jedną z nielicznych kontr Polaków i dał im prowadzenie. Potem jeszcze Pasiut trafił w słupek. Polska pokonała faworyta tego spotkania - Białoruś - 1:0.

Teraz polskich hokeistów dzielą ledwie dwa mecze od awansu do turnieju olimpijskiego. Droga nie będzie jednak łatwa. Biało-czerwoni najpierw zmierzą się z Austrią, a następnie z mocną Słowacją.