Pekin 2022: Ruszyła budowa szesnastu obiektów olimpijskich

fot. Beijing 2022

fot. Beijing 2022

Igrzyska w Pjongczangu już kilka miesięcy za nami, zatem Chińczycy zabierają się do pracy. Ruszają działania przy szesnastu obiektach olimpijskich.

Rozpoczęły się prace przy szesnastu obiektach olimpijskich w Pekinie. Chińczycy zapewniają, że do końca roku ruszą roboty przy dwudziestu sześciu kolejnych projektach. W głównym planie budowy umieszczono aż pięćdziesiąt dwa projekty, w tym osiemnaście dotyczących powstania nowych lub modernizacja obiektów sportowych, trzydzieści jeden projektów dotyczących infrastruktury pomocniczej i trzy projekty dotyczące innych obiektów pomocniczych. W Pekinie widać już robotników i maszyny, które pracują nad powstaniem National Speed ​​Skating Oval, czyli miejsca, w którym o medale powalczą m.in. łyżwiarze szybcy. Ten obiekt ma powstać do czerwca 2020 roku. Podobnie zresztą jak areny do narciarstwa biegowego, alpejskiego oraz tor saneczkarski. W międzyczasie ruszą też prace przy powstawaniu skoczni narciarskich.

– Wchodzimy w pełną fazę budowy od ogólnego etapu planowania w tym roku, ponieważ przyspieszymy budowę, aby pchnąć duże projekty i podążać zgodnie z harmonogramem – powiedział Ding Jianming z biura głównego ds. projektów głównych. Chińczycy zapewniają, że niektóre projekty powstaną nawet przed czasem. Wszystkie potrzebne areny mają być gotowe w sezonie 2020/2021. Wtedy bowiem rozgrywane mają być próby przedolimpijskie.

Źródło: china.org.cn / english.cctv.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.