Pekin 2022. Konkursy w samo południe. Program zawodów w skokach narciarskich

Przed nami najważniejszy sezon czterolecia. Za niecały rok w Pekinie rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W skokach narciarskich po raz pierwszy zostanie rozdanych 5 kompletów medali.

Przypomnijmy, że wśród panów, złotych medali wywalczonych w Pjongczangu będą bronić Andreas Wellinger, Kamil Stoch i reprezentacja Norwegii. W konkursie kobiet o powtórzenie sukcesu z Korei postara się natomiast Maren Lundby. W lutym 2022 roku skoczkowie i skoczkinie powalczą aż o 5 kompletów medali. W programie igrzysk po raz pierwszy znalazły się zawody drużyn mieszanych. Nie odbędzie się natomiast konkurs indywidualny pań na dużej skoczni, który zadebiutował ostatniej zimy na mistrzostwach świata. Zabraknie także żeńskiej drużynówki.

Olimpijskie zmagania skoczków i skoczkiń będą miały miejsce nie w Pekinie, lecz w Zhangjiakou, oddalonym o około 200 km na północny zachód od stolicy Chin. Najlepsi zawodnicy świata do tej pory nie mieli okazji przetestować wybudowanych specjalnie na tę okazję skoczni. Tradycyjna próba przedolimpijska została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Wciąż nie jest też pewne, czy obiekty w Zhangjiakou pojawią się w ostatecznych kalendarz zawodów Pucharu Świata, bądź Pucharu Kontynentalnego w przyszłym sezonie.

Poznaliśmy już za to planowany harmonogram rozgrywania konkursów w ramach lutowych igrzysk. Tradycyjnie zawodnicy rozpoczną od rywalizacji na skoczni normalnej (HS 106), a potem przeniosą się na większy obiekt (HS 140).

Program skoków narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022:

5.02. (sobota) – 07:20 (czasu polskiego) – kwalifikacje mężczyzn na skoczni normalnej

5.02. (sobota) – 11:45 – konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej

6.02. (niedziela) -12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej

7.02. (poniedziałek) – 12:45 – konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej

11.02. (piątek) – 12:00 – kwalifikacje mężczyzn na skoczni dużej

12.02. (sobota) – 12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej

14.02. (poniedziałek) – 12:00 – konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

Źródło: fondoitalia.it