Pekin 2022: Centrum biegowo-biathlonowe gotowe

W Chinach według oficjalnych przekazów już dawno poradzono sobie z pandemią COVID-19. Życie wróciło do normy, a przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 idą pełną parą. Organizatorzy zapowiedzieli, iż zostało ukończone centrum biegów narciarskich i biathlonu.

Chińczycy ogłosili też, iż wszystkie obiekty zostaną ukończone do końca tego roku. Igrzyska mają rozpocząć się zgodnie planem – 9 lutego 2022 roku. Niecałe pół roku po zakończeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Kompleks na którym odbędą się zawody biathlonowe, biegowe oraz biegi do kombinacji norweskiej mieszczą się w Zhangjiakou (dawniej Kałgan) w prowincji Hebei. W pobliżu tras biegowych znajdą się też skocznie narciarskie.

Jeśli Igrzyska odbędą się zgodnie z planem, Pekin zostanie pierwszym miastem, które gościło zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska. Oprócz Zhangjiakou i Pekinu trzecim głównym kompleksem olimpijskim będzie Yanqing. W tym oddalonym około 90 km od stolicy Chin miejscu rywalizować będą zawodnicy w dyscyplinach ślizgowych (saneczkarstwo, bobsleje, skeleton).

źródło: siol.net