Pechowy upadek Sofii Goggi. Co z mistrzostwami świata?

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Sofia Goggia przewróciła się zjeżdżając obok trasy ustawionej na potrzeby supergiganta zaplanowanego na dzisiejszy poranek. Zawodniczka doznała prawdopodobnie skręcenia kolana. Dodatkowo do wypadku doszło po ogłoszeniu decyzji o odwołaniu zawodów z powodu zbyt gęstej mgły.

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Goggia to liderka klasyfikacji zjazdowej w tym sezonie. Wygrała ostatnie cztery wyścigi w tej specjalności i jest uznawana za główną faworytkę do zdobycia złotego medalu mistrzostw świata. Ponadto impreza ta ma się odbyć w jej ojczyźnie w miejscowości  Cortina d’Ampezzo i to już za 8 dni. Koronna konkurencja Włoszki zaplanowana została na 13 lutego. Czy kontuzja wykluczy ją ze startu? Na chwilę obecną musimy poczekać na dokładniejszą diagnozę. Sofia jest już w drodze do Mediolanu, gdzie zostanie przebadana przez lekarza Włoskiego Związku Narciarskiego.

Ekspresyjna reprezentantka Włoch od zawsze znana była z agresywnej, wręcz momentami karkołomnej jazdy. Podczas jej występów kibic nie może narzekać na nudę. Często potrafi wybronić się z olbrzymich problemów. Tym razem jednak Goggia może mówić o przewrotności losu. Upadek jakiego doznała nie był bowiem wynikiem zbyt odważnego prowadzenia nart, gdyż doszło do niego podczas próby przedostania się na dół po odwołaniu zawodów.

Sofia Goggia to również złota medalistka olimpijska w zjeździe (Pjongczang 2018) i srebrna medalistka w supergigancie (Åre 2019). Zawodniczce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, aby mogła stanąć na starcie Mistrzostw Świata.

Żródło: informacja własna/ washingtonpost.com