Pechowe zgrupowanie Austriaków. Poważna kontuzja i koniec sezonu

Screen: TVP Sport

Austriacka kadra kobiet i mężczyzn przebywa obecnie na zgrupowaniu w Oberstdorfie. Niestety zarówno sztab szkoleniowy jak i zawodnicy nie będą wspominać go zbyt dobrze. Wczoraj okazało się, że problemy zdrowotne dopadły Eve Pinkelnig i nie zobaczymy jej podczas inauguracji sezonu w Lillehammer. Teraz nadeszła dużo gorsza informacja o poważnej kontuzji Maximiliana Steinera.

Screen: TVP Sport

Wszyscy kibice skoków narciarskich z niecierpliwością czekają na inauguracje Pucharu Świata. Karuzela Pucharu Świata ruszy 25 listopada w fińskiej Ruce. Dla Maximiliana Steinera obecny sezon zakończył się, za nim jeszcze rywalizacja o Kryształową Kulę w ogóle ruszyła.

27- letni zawodnik doznał poważnej kontuzji podczas treningu w Innsbrucku. Uraz jest na tyle dotkliwy, że najprawdopodobniej nie zobaczymy Austriak na belce startowej tej zimy.

Bolesny upadek

Jak poinformował na Instagramie Austriacki Związek Narciarski, Maximilian Steiner w wyniku upadku doznał poważnej kontuzji. Zawodnik musiał przejść zabieg, po którym czeka go długa rekonwalescencja.

– Maks zerwał więzadła w lewym kolanie w wyniku upadku w czwartek podczas treningu na Bergisel. Doznał urazów mięśnia i więzadła bocznego. Jest już po udanej operacji w szpitalu w Kettenbrücke – napisał w komunikacie Austriacki Związek Narciarski.

Źródło: Instagram