Pechowa kontuzja Eveliny Settlin: “Mocno przeszkodzi mi w przygotowaniach”

    fot. theworldnews.net

Zawodniczka uważana niegdyś za nadzieję szwedzkich biegów narciarskich, Szwedka Evelina Settlin, nie zaliczy przerwy międzysezonowej do udanych okresów życia. Po zakończeniu sezonu zimowego okazało się, że z powodu słabych wyników reprezentantka Trzech Koron utraciła miejsce w kadrze narodowej. Dopełnieniem problemów okazał się upadek podczas treningu na nartorolkach.

Szwedka zaliczyła wywrotkę w trakcie ćwiczeń w Torsby, co poskutkowało złamanym żebrem. Zawodniczka obawia się, czy zdąży dojść do pełni sił na start sezonu zimowego.

 – Żebro powinno być w pełni sprawne już przed inauguracją, ale kontuzja mocno przeszkodzi mi w przygotowaniach. Będę musiała całkowicie zmienić swoje plany. Bardzo tego żałuję, ale takie jest życie – zobaczymy, co będzie dla mnie najlepszym wyjściem – mówi zawodniczka cytowana przez portal Fondo Italia.

 Settlin dodaje, że poczyniła już pierwsze kroki w celu powrócenia do pełnej sprawności.

 – Muszę czekać. Na razie moją jedyną aktywnością są spacery, a i tak muszę uważać, czy nie oddycham zbyt głęboko. Wtedy moje żebra bardzo bolą. Pomimo tego, staram się myśleć pozytywnie – tłumaczy Szwedka.

Evelina Settlin tylko raz w zeszłym sezonie znalazła się w czołowej dwudziestce Pucharu Świata. Miało to miejsce w sprincie stylem dowolnym w Dreźnie, gdzie zajęła trzynastą lokatę.

źródło: fondoitalia.it