PE w Winterbergu: Sylwia Smolarek na 15. miejscu

13:06, 14.12.2019 Kamil Karczmarek

Dzień po rywalizacji dwójek mężczyzn na Pucharze Europy w Winterbergu wystartowały panie. Sylwia Smolarek i Julia Słupecka zajęły 15. miejsce.

Po raz drugi w historii Polki wystartowały w bobslejowych dwójkach. Po pierwszym ślizgu Sylwia Smolarek i Julia Słupecka zajmowały 16. miejsce. W drugiej części zawodów Polki przesunęły się o jedną pozycję, gdyż Włoszki nie dojechały do mety. W łącznej klasyfikacji polski duet stracił ponad 6 sekund i wyprzedził Rumunki prowadzone przez Teodorę Andreę Vlad. W treningach jechały także Linda Weiszewski i Aleksandra Byczkowska, ale nie stanęły na starcie.

Najlepsza w obydwu ślizgach była Laura Nolte (z Deborah Levi). Niemka wyprzedziła o 71 setnych swoją rodaczkę Annę Koehler i o 85 setnych Andreę Grecu. W czwórkach triumfował Jonas Jannusch przed Rostislavem Gaitukevichem i Hansem Hannighoferem.

Wyniki dwójek kobiet

Wyniki czwórek

W Koenigssee w ramach Pucharu Europy rywalizowali skeletoniści. Vladyslav Polyvach zajął 23. miejsce z czasem 53,25 i nie awansował do drugiego ślizgu. Zwyciężył Niemiec Felix Seibel, który w drugim ślizgu awansował z 3. na 1. miejsce. Drugi był Lukas Nydegger, a trzeci lider na półmetku Krists Netlaus.