PE w Winterbergu: Polska dwójka na 21. miejscu

Arnold Zdebiak (fot. Polskie Radio Zachód)

W piątek w niemieckim Winterbergu odbyły się czwarte w sezonie zawody z cyklu Pucharu Europy w bobslejach. Po raz pierwszy tej zimy polscy kibice mogli obserwować na torze dwójkę Jakub Zakrzewski/Arnold Zdebiak.

Biało-Czerwoni po pierwszym ślizgu zajmowali 19. lokatę, co dawało im okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności w drugim przejeździe. W jego końcówce nasi reprezentanci zaliczyli wywrotkę i do mety dojechali na boku bobsleja, siłą rozpędu. Polacy spadli tym samym na 21. pozycję wśród trzydziestu dwójek, które stanęły dziś na starcie. Zwyciężyli Niemcy – Richard Oelsner i Henrik Bosse, przed Rosjanami Rostisławem Gajtiukiewiczem i Władisławem Żarowcewem oraz kolejnymi reprezentantami gospodarzy, dwójką Hannighofer/Schwenzfeier. Oelsner i Bosse osiągnęli niemal półsekundową przewagę nad resztą stawki.

wyniki (dwójki mężczyzn)

To nie koniec zawodów z cyklu bobslejowego Pucharu Europy w Winterbergu. Już jutro w akcji zobaczymy dwójki kobiet (w tym dwie polskie, pilotowane przez Lindę Weiszewską i Sylwię Smolarek). Panowie zmierzą się natomiast w konkurencji czwórek.

źródło: ibsf.org/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.