PE w Winterbergu: Polska dwójka na 16. pozycji

13:21, 15.12.2019 Kamil Karczmarek

Sylwia Smolarek i Julia Słupecka zajęły 16. miejsce w dwójkach na zawodach Pucharu Europy w Winterbergu. Vladyslav Polyvach był 21. w skeletonie na Pucharze Europy w Konigssee.

Wczoraj polska dwójka uplasowała się na 15. miejscu. Dzisiaj Polki zajęły 16. pozycję, czyli ostatnią wśród załóg, które ukończyły zawody. Sylwia Smolarek i Julia Słupecka plasowały się na tej samym miejscu po pierwszym ślizgu, a w drugiej części rywalizacji ich strata wzrosła do ponad 5,5 sekundy. Wygrała Anna Koehler z przewagą setnej sekundy nad Laurą Nolte i 8 setnych nad Andreeą Grecu. W czwórkach zabrakło reprezentantów Polski. Na podium stanęły załogi pod wodzą Beneta Buchmullera, Richarda Oelsnera i Patricka Baumgartnera.

Dwójki kobiet

Czwórki

Vladyslav Polyvach był blisko awansu do drugiego ślizgu na zawodach Pucharu Europy w Konigssee. Polski skeletonista po pierwszym ślizgu był 21., ale awansował na 20. pozycję po tym, jak Lucas Defayet nie ukończył drugiego przejazdu. Wygrał Amedeo Bagnis przed Cedriciem Rennerem i Kristsem Netlausem. Wśród pań triumfowała Endija Terauda.