PE w Reiteralm. Mały finał sezonu

Magdalena Łuczak

fot. Anna Karczewska / PZN

Podobnie jak w Pucharze Świata w ten weekend zakończyła się rywalizacja w Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim. W austriackim Reiteralm panie rywalizowały w slalomie gigancie i slalomie. W zawodach udział brała Magdalena Łuczak. Zwycięstwa odniosły Norweżka Marte Monsen i Brytyjka Charlie Guest.

Magdalena Łuczak
fot. Anna Karczewska / PZN

Panie w sobotę rywalizowały w slalomie gigancie, gdzie najlepsza okazała się Marte Monsen. Podium uzupełniły Simone Wild (+0,71 sek.) ze Szwajcarii i Włoszka Roberta Melesi (+1,07 sek.). Odstępy między kolejnymi alpejkami były stosunkowo małe, a zaraz za podium sklasyfikowano dwie młode zawodniczki 18-letnią Szwedkę Hanne Aronsson Elfman oraz rok młodszą Britt Richardson z Kanady.

W zawodach wystąpiły dwie Polki. Magdalena Łuczak zajęła dziewiętnastą pozycję, a Maja Chyla nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Wyniki sobotniego giganta

Ostatnie zawody sezonu 2020/2021 w Pucharze Europy – niedzielny slalom padł łupem Charlie Guest. Brytyjka w piątek rywalizowała w zawodach drużynowych finału Pucharu Świata, a dziś uzyskując najlepszy rezultat drugiego przejazdu awansowała z trzeciej na pierwszą pozycję wyprzedzając Szwedkę Else Fermbaeck o siedem setnych sekundy.

Trzecie miejsca zajęła Marie-Therese Sporer (+0,44 sek.) z Austrii. Straty kolejnych zawodniczek do zwyciężczyni były zdecydowanie większe, ale czwartą Sare Rask, piątą Liv Ceder i szóstą Zrinke Ljutić dzieliło 0,10 sekundy.

W slalomie wystąpiła tylko jedna reprezentantka Polski. Magdalena Łuczak z 16. i 24. czasem przejazdów ukończyła zawody na osiemnastej pozycji.

Wyniki niedzielnego slalomu

Źródło: informacja własna