PE w Konigssee: Sylwia Smolarek w dwudziestce

15:11, 19.12.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 18:45, 19.12.2019

W Konigssee rozpoczęła się przedświąteczna runda Pucharu Europy. Sylwia Smolarek zajęła 19. miejsce w monobobach. W Niemczech Polka wystartuje jeszcze w dwójkach.

Na starcie stanęło 29 zawodniczek, w tym jedna Polka. Sylwia Smolarek po pierwszym przejeździe zajmowała 13. miejsce. Polka awansowała do drugiego ślizgu, w którym spisała się dużo gorzej. Ostatecznie spadła na 19. pozycję i straciła 2,5 sekundy. Szansa na lepsze miejsce będzie w zawodach dwójek.

Na najwyższym stopniu podium stanęły dwie zawodniczki. Breeana Walker i Qing Ying uzyskały identyczny czas - 1:50,73. Australijka na półmetku była 2., a Chinka awansowała z 4. pozycji. Liderka po pierwszym przejeździe Cynthia Appiah w drugim ślizgu popełniła błędy i spadła na 14. miejsce. Podium uzupełniła inna Kanadyjka. Melissa Lotholz straciła do zwyciężczyń 2 setne sekundy.