PE w Konigssee: Czwórka Mateusza Lutego poza czołową dziesiątką

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Polska czwórka na czele z pilotem Mateuszem Lutym zajęła 12. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Konigssee. Po triumf sięgnęli Niemcy pod wodzą Christophera Hafera.

Wczoraj Mateusz Luty/Arnold Zdebiak/Łukasz Miedzik/Paweł Sarnecki uplasowali się na 10. miejscu. Dzisiaj polska załoga w tym samym składzie była o dwie lokaty niżej. W pierwszym ślizgu Polacy uzyskali wynik 49,80 i zajmowali ex aequo 11. miejsce z Koreańczykami. W drugim przejeździe Mateusz Luty pojechał wolniej, gdyż osiągnął rezultat 50,03. Był to 13. wynik ślizgu i polska czwórka spadła na 12. miejsce. Polacy stracili do zwycięzców sekundę i 33 setne.

W obydwu ślizgach najlepszy okazał się Christoph Hafer, który uzyskał wyniki 49,17 i 49,33. Niemiec tydzień temu był trzeci w dwójkach na Pucharze Świata w Siguldzie. Na zawodach pucharowych w czwórkach w Winterbergu w niemieckiej ekipie Hafera zastąpił go Johannes Lochner. Hafer pokazał swoje duże ambicje i wygrał razem z Davidem Gollingiem, Christianem Hammersem i Tobiasem Schneiderem. Drugie miejsce ze stratą 11 setnych zajęli Kanadyjczycy z pilotem Justinem Krippsem. Trzecia lokata należała do Niemca Dennisa Pihale.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.