PE/MEJ w Innsbrucku i Konigssee. Dalekie miejsce Polyvacha, debiut Lubeckiego

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Sezon w bobslejach i skeletonie dobiegł końca. W ostatnich dniach na torach w Innsbrucku i Konigssee odbyły się zawody Pucharu Europy, które były także Mistrzostwami Europy Juniorów.

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Skeletoniści rywalizowali na torze w Innsbrucku. Zwycięzcą zawodów Pucharu Europy został Jewgienij Rukosujew. Rosjanin po pierwszym ślizgu był drugi, ale wyprzedził Alexandra Schlintnera. Austriak spadł na trzecie miejsce. Drugą pozycję ze stratą dwóch setnych do Rukosujewa zajął Amedeo Bagnis z Włoch. Cała trójka należy do kategorii juniorów, więc zdobyła medale mistrzostw Europy.

Vladyslav Polyvach w klasyfikacji Pucharu Europy zajął 22. miejsce, więc nie awansował do drugiego ślizgu. Wśród juniorów reprezentant naszego kraju był 19., a w rywalizacji do lat 20 został sklasyfikowany na 7. pozycji. W sumie w zawodach wystartowało 41 zawodników. Ostatnie miejsce zajął Mateusz Lubecki, który zaliczył debiut. Wśród kobiet na podium Pucharu Europy i mistrzostw stanęły Alina Tararyczenkowa, Alessia Crippa i Anastazja Tsyganowa. Polki nie startowały.

Wyniki Pucharu Europy – skeleton mężczyzn

Wyniki Pucharu Europy – skeleton kobiet

Mistrzostwa Europy Juniorów w bobslejach odbyły się w Konigssee. Niedzielne zmagania w czwórkach oraz dwójkach kobiet zostały odwołane z powodu problemów technicznych. Tym samym szansy startu nie miały Polki. Na treningach Sylwia Smolarek jechała także w monobobach, ale nie stanęła na starcie ostatnich w sezonie zmagań w Monobob World Series. Ex aequo wygrały Szwajcarki – Martina Fontanive i Melanie Hasler. W Pucharze Europy i zarazem Mistrzostwach Europy Juniorów dwójek mężczyzn trzy czołowe miejsca zajęli: Rumun Mihai Cristian Tentea, Niemiec Maximilian Ilmann i Szwajcar Michael Kuonen.

Wyniki monobobów kobiet

Wyniki dwójek mężczyzn

źródło: informacja własna/ibsf.org