PE/ME juniorów w Innsbrucku: Jakub Stano siódmy wśród juniorów

16:58, 12.01.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 19:09, 12.01.2019

Od 7 do 12 stycznia na torze w Innsbrucku rozgrywano zawody bobslejowego Pucharu Europy, będące jednocześnie Mistrzostwami Europy Juniorów w tym sporcie. W zmaganiach dwójek i czwórek wystartowali Polacy, z pilotem Jakubem Stano na czele.

W czwartek odbyły się zawody dwójek. Duet Stano/Adrian Kamiński zajął jedenaste miejsce, a do zwycięskiej załogi z Niemiec, Richarda Oelsnera i Issama Ammoura stracił 0,98 sekundy. Zawody ukończyło 29 osad.

PEŁNE WYNIKI

Piątek był dniem, w którym rywalizowały bobslejowe czwórki. W dwóch ślizgach - których czasy nie były sumowane - polska osada (Stano/Kamiński/Olczyk/Grudzień) była klasyfikowana kolejno na 16. i 19. lokacie. Dwukrotnie na podium stanął kwartet dowodzony przez Niemca Jonasa Jannuscha (1. i 2. miejsce), Rosjanin Rostislav Gatiukievich był dwukrotnie drugi (raz ex aequo z Niemcem). Najlepszy czas - 51.35 - należał jednak do Włocha Patricka Baumgartnera, który zwyciężył w pierwszym ślizgu dnia.

WYNIKI PIERWSZYCH ZAWODÓW

WYNIKI DRUGICH ZAWODÓW

W sobotę odbyły się zawody czwórek, które były jednocześnie Mistrzostwami Europy Juniorów i zaliczały się do cyklu PE. Czołową trójkę zawodów Pucharu Europy utworzyły młode załogi - zatem kolejność na podium obu zmagań była taka sama. Zwyciężył Baumgartner, o 22 setne sekundy przed Gatiukievichem i 25 przed Richardem Oelsnerem. Jakub Stano w zawodach PE był trzynasty, w dwóch ślizgach stracił sekundę i 12 setnych do Włochów. W ME juniorów przełożyło się to na siódmą pozycję na 9 sklasyfikowanych osad.

WYNIKI SOBOTNIEGO PE

WYNIKI ME U-26

WYNIKI ME U-23 (sklasyfikowano dwie osady)

W Austrii rywalizowały również kobiety. W obu rozegranych na torze w Innsbrucku zawodach wygrał niemiecki duet Kalicki/Lipperheide przed Laurą Nolte. Za pierwszym razem Nolte partnerowała jednak Lena Zelichowski, a za drugim - Deborah Levi. Polki nie startowały.

Źródło: ibsf.org