Paweł Wąsek: Dziwne, że zdobyłem dziś punkty Pucharu Świata

Paweł Wąsek dosyć niespodziewane zdobył dziś swoje pierwsze punkty Pucharu Świata. Zawodnik był pozytywnie zaskoczony swoim wynikiem. Zobaczcie, co nasz junior powiedział po zawodach.

Skoczek pozytywnie ocenił swój pierwszy skok, który ocenił jako jeden ze swoich najlepszych. – Trzeba zrobić wszystko, aby taka forma była na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti. Następnie zawodnik słabiej ocenił swój drugi skok –  zaraz za bulą, popełniłem błędy, przez co wytraciłem wysokość – mówił 20-letni zawodnik.

Junior powiedział również o tym, że w jego dotychczasowej karierze pojawiały się zwątpienia. – Takie konkursy jak dziś utwierdzają mnie w przekonaniu, że chcę kontynuować swoją karierę na nartach. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Paweł Wąsek będzie mieć sponsora, jednak do momentu oficjalnego ogłoszenia, skoczek nie chce o tym mówić.

W ten weekend w Lahti rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów, na których wystąpi Paweł Wąsek. Sportowiec ma nadzieję, że na skoczni normalnej będzie oddawać tak dobre skoki, jak ten z 1. serii, Dzięki dobrym skokom w konkursach Pucharu Kontynentalnego Wąsek liczy na wywalczeniu dodatkowego miejsca na Puchar Świata. Na koniec 20-latek stwierdził, że jego zdaniem w najmocniejszej formie w kadrze B jest aktualnie Aleksander Zniszczoł.

Zapis wypowiedzi Dawida Kubackiego znajdziecie poniżej.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl                                                                                                                                                  Franciszek Damboń

 

1 thought on “Paweł Wąsek: Dziwne, że zdobyłem dziś punkty Pucharu Świata

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.