Paweł Sarnecki po debiucie w PŚ: “Stresowałem się startując w zawodach takiej rangi”

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation.

fot. pzbis

W miniony weekend rozegrano zawody Pucharu Świata w bobslejach w Altenbergu. W zawodach Pucharu Świata zadebiutował Paweł Sarnecki. Polacy w składzie Sarnecki, Jakub Zakrzewski, Arnold Zdebiak oraz pilot Mateusz Luty zajęli 18. miejsce.

 – Stresowałem się, startując w zawodach takiej rangi. Bałem się, żeby czegoś nie zepsuć technicznie, bo przy działaniu stresu i adrenaliny łatwo o błąd. Na szczęście wszystko było w porządku, a uczucie wystartowania na pucharze świata, gdzie dookoła jest mnóstwo kibiców kochających bobsleje, jest naprawdę niesamowite – przyznaje reprezentant polskiej czwórki.

– Co prawda, startu nie możemy zaliczyć do udanych. 18. miejsce na pucharze świata nas nie zadowala. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zająć wyższe miejsce, ale bobsleje rządzą się swoimi prawami i dużo czynników ma wpływ na dobry występ. Trzeba również powiedzieć szczerze, że Polska na obecną chwilę nie należy do faworytów. W tym sporcie bardzo duży wpływ na sukces ma sprzęt i warunki treningowe, którymi niestety nie dysponujemy. W obecnej chwili drużyna jest w przebudowie i na razie brakuje nam jeszcze zgrania i prędkości na starcie – podsumowuje Sarnecki.

Paweł Sarnecki startował do tej pory w zawodach Pucharu Europy. Oprócz bobslejów uprawia także futbol amerykański. W Altenbergu wystartował z naszywką swojego klubu Białe Lwy Gdańsk. Kolejnym przystankiem bobsleistów będzie Konigssee, gdzie odbędą się także mistrzostwa Europy rozegrane w ramach Pucharu Świata.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.