Paweł Pyjas zadebiutuje w alpejskim PŚ w Sölden

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Inauguracyjne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2017/2018 będą okazją do debiutu w wyścigu tej rangi dla Pawła Pyjasa. Zwyciężył on w wewnętrznych kwalifikacjach, które odbyły się na lodowcu w Saas Fe w Szwajcarii. 

18-letni Paweł Pyjas już drugi sezon trenuje z kadrą narodową w narciarstwie alpejskim. Występ w Sölden z pewnością dla młodego polskiego zawodnika będzie największym wyzwaniem w karierze. W poprzednim sezonie Pyjas startował na Mistrzostwach Świata Juniorów w Are. W zjeździe, supergigancie i kombinacji uplasował się poza czołową 50, a giganta i slalomu nie ukończył. Również na Mistrzostwach Polski seniorów nie udało mu się ukończyć slalomu i giganta. Bardziej szczęśliwie było na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem, skąd Pyjas przywiózł dwa medale. W slalomie zdobył brąż, a za slalom gigant medal srebrny.

We wcześniejszych sezonach Pyjas triumfował w Młodzieżowym Pucharze Polski w kategorii junior C (2013) i w kategorii junior B (2015) a także w Lidze MOZN w 2011 i 2012 roku.  Niestety z racji wysokich FIS punktów Paweł Pyjas nie może w Sölden liczyć na wysoki numer startowy i będzie startował jako jeden z ostatnich. Gigant mężczyzn odbędzie się 29. października. Pierwszy przejazd zaplanowany jest na godzinę 10:00.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: facebook.com/moznkrakow / Małopolski Okręgowy Związek Narciarski

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: